ul. Roosevelta 17 | 90-056 Łódź | tel. 42 636 68 38 | tel./fax 42 636 06 19 | e-mail: kontakt@dom-literatury.pl

Nadchodzące wydarzenia

Zapraszamy wkrótce

Wideo chat z Piotrem Mareckim o książce „Polska przydrożna”

Cześć,

Dom Literatury w Łodzi zaprasza Was na pierwszy wideo chat online! Życzcie nam powodzenia!

Z Piotrem Mareckim o książce „Polska przydrożna” (Wydawnictwo Czarne) porozmawia Maciej Robert (Dom Literatury w Łodzi)

👉Kiedy: 8 maja (piątek) o godz. 19
👉Gdzie: Na Skypie, transmisja na profilu Dom Literatury w Łodzi

Piotr Marecki – redaktor, wydawca, wykładowca akademicki, rdaktor naczelny interdyscyplinarnego magazynu o nowej kulturze „Ha!art”. Mieszka w Krakowie. Pracuje jako profesor na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie zajmuje się mediami cyfrowymi. Był profesorem wizytującym na amerykańskich uczelniach (m.in. MIT, Uniwersytet Kolorado w Boulder, Uniwersytet w Rochester).Twórca literatury eksperymentalnej, m.in. generatorów tekstu czy poezji flarf.

„Polska przydrożna” (opis ze strony wydawnictwa Czarne)

„Początek piekielnie gorącego lata 2019. 15 dni spędzonych w drodze, 4872 kilometry na liczniku. Setki miasteczek, wsi, wiosek i przysiółków. Drogi, ale częściej bezdroża.

Wykładowca UJ i bywalec literackich knajp pewnego dnia znika z Krakowa. Omijając duże miasta, zabytki, kościoły, muzea, jedzie przez krainy kebabów, pizzerii i nieczynnych barów. Przemierza Polskę powiatową, gubiąc się na leśnych żwirówkach i polnych szutrówkach. Z premedytacją nie używa GPS-u, przez co błądzi i nierzadko wraca do miejscowości, w których już był. Zapisuje, co widzi, relacjonuje spotkania z mieszkańcami. Fotografuje przydrożne atrakcje: szyldy, małą gastronomię, geesy, cepeeny, ogródkowe instalacje z opon samochodowych. O tej Polsce opowiada w rozmowach telefonicznych swojej narzeczonej, która razem z kotami została w Krakowie”.