ul. Roosevelta 17 | 90-056 Łódź | tel. 42 636 68 38 | tel./fax 42 636 06 19 | e-mail: kontakt@dom-literatury.pl

Nadchodzące wydarzenia

Zapraszamy wkrótce

Urodziny Tuwima 2016

 

godz.11.00     Program w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej Nr 199  ( DL )

 

godz.12.00     Złożenie kwiatów przy Ławeczce Tuwima

Występ Kuby Pawlaka (Piotrkowska 104)

 

godz. 17:45    Piosenki do wierszy Tuwima z projektu Bal dla ubogich w wykonaniu

zespołu Agnellus

godz.18.00     „ Dlaczego Tuwim jest dobrą marką Łodzi?” – panel z udziałem

Katarzyny Badowskiej, Urszuli Kowalskiej, Włodzimierza Adamiaka,

Mariusza E. Sokołowicza i Marcela Szytenchelma

Prowadzenie: Przemysław Owczarek

 

godz. 19.00     „Dialogi na wiersze w duchu Tuwima” – Bronisław Maj i Andrzej Strąk

 

godz. 20.00     KAWIARNIA MUZYCZNO-LITERACKA

Koncert zespołu Akurat

 

Julian Tuwim to najpopularniejszy i najwybitniejszy łódzki poeta. Jego utwory dla dzieci i dorosłych od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. W rocznicę urodzin pisarza z jego twórczością spotkają się najmłodsi. Następnie zapraszamy wszystkich na Piotrkowską, gdzie wystąpi Kuba Pawlak. Prosimy o przyniesienie kwiatów, które zostaną złożone przy ławeczce poety. Wieczorem w Domu Literatury w Łodzi odbędzie się panel „Dlaczego Tuwim jest dobrą marką Łodzi?”, będzie można posłuchać także „dialogów na wiersze w duchu Tuwima” i piosenki w wykonaniu zespołu Agnellus. Dzień zakończy koncert grupy Akurat, znanej między innymi z muzycznej interpretacji wiersza Juliana Tuwima „Do prostego człowieka”.

 

Kuba Pawlak – wykonawca i autor piosenki artystycznej. Jest laureatem licznych nagród muzycznych, m.in. Grand Prix 33 Przeglądu Piosenki Aktorskiej 2012 i I Nagrody na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie 2011.

 

Agnellus – zespół poruszający się pomiędzy rockową alternatywą a poetyckim rockiem, niekiedy z elementami jazzu lub folkowym kolorytem. W Domu Literatury w Łodzi zagrają utwory skomponowane do wierszy Juliana Tuwima z projektu Bal dla ubogich.

 

Akurat – zespół rockowy założony w 1994, znany z takich utworów, jak „Wiej-ska”, „Hahahaczyk” czy „Lubię mówić  z Tobą”. We wrześniu tego roku premierę ma ich najnowsza płyta Nowy, lepszy świat.