ul. Roosevelta 17 | 90-056 Łódź | tel. 42 636 68 38 | tel./fax 42 636 06 19 | e-mail: kontakt@dom-literatury.pl

Nadchodzące wydarzenia

Zapraszamy wkrótce

Spotkanie autorskie

Spotkanie z Maciejem Kaźmierczakiem, autorem powieści kryminalnej „Martwy ptak” (Wydawnictwo Muza, 2021)

Prowadzenie: Rafał Gawin

Czy zbrodnia może być dziełem sztuki?
W Łodzi dochodzi do serii makabrycznych zbrodni. Łączy je intrygujący schemat – seryjny morderca pozbawia ofiary palców, a w ich usta wkłada martwe ptaki. Nad sprawą pracuje para śledczych – komisarz Kyrcz i podkomisarz Szolc. Sprawca nie pozostawia po sobie żadnych śladów. Jest perfekcyjny. W końcu jednak popełnia błąd. Czy zrobił to przypadkowo? A może świadomie manipuluje śledczymi albo fabrykuje dowody, by zmylić policjantów?
W całą sprawę wplątana zostaje Laura Wójcik, z zawodu rysowniczka. Dziewczynę fascynuje śmierć, szczególnie samotna śmierć ptaków. Dlatego intrygują ją ostatnie zbrodnie. Czy to tylko przypadek, że jest autorką portretów kolejnych ofiar mordercy? Wstrząsające i zarazem fascynujące wydarzenia, skłaniają ją też do refleksji na temat własnej przeszłości. Czy ma ona związek ze sprawą, którą żyje całe miasto?

 

Maciej Kaźmierczak (ur. 1996). Student filologii polskiej na Uniwersytecie Łódzkim, autor książek z pogranicza fantastyki (głównie horroru) i opowieści obyczajowych. Aktualnie odchodzi od wątków nadprzyrodzonych na rzecz współczesnych historii realistycznych. Opublikował kilkadziesiąt opowiadań, za jedno został nominowany do Nagrody im. Janusza A. Zajdla (za rok 2018). Znany jest pod pseudonimem Poważny Postczłowiek oraz z hasła „Lepiej nie będzie”.