ul. Roosevelta 17 | 90-056 Łódź | tel. 42 636 68 38 | tel./fax 42 636 06 19 | e-mail: kontakt@dom-literatury.pl

Nadchodzące wydarzenia

Zapraszamy wkrótce

LITERATURA i JAZZ

Fundacja VIA CULTURAE oraz Dom Literatury w Łodzi zapraszają na cykl spotkań „LITERATURA i JAZZ”.

Tym razem, będzie to spotkanie z Andrzejem Dąbrowskim oraz Agnieszką Matynia-Dąbrowską.

„- Były w moim życiu różne zawirowania. Chwile dobre i złe, sukcesy i porażki, niezwykłe przypadki, egzotyczne podróże… Tak naprawdę, gdybym swoimi przeżyciami, przygodami i tym, czego w życiu doświadczyłem (…), obdzielił kilkoro ludzi, to każdy z nich miałby co opowiadać.”
Muzyk: jazzman, perkusista i piosenkarz, kierowca rajdowy, dziennikarz i fotograf, opowie o swoim życiu i twórczości, a punktem wyjścia będzie książka, autorstwa Agnieszki Matyni–Dąbrowskiej: „Andrzej Dąbrowski do zwariowania jeden krok”.

————————————–
➡️ 2 czerwca 2022 | godz. 17:30
➡️ Wstęp wolny
————————————–

Spotkanie poprowadzi Igor Mertyn – autor scenariusza i producent kreatywny filmu „Na zawsze Melomani”, w reżyserii Rafała Mierzejewskiego, w którym to obrazie występuje m.in. nasz gość.

Przypomnijmy, że cykl spotkań autorskich i koncertów jazzowych pod nazwą „Literatura i Jazz” to pomysł Mateusza Sidora, Anity Mertyn, Igora Mertyna i Michała Padkowskiego. Pierwsza odsłona miała miejsce w październiku 2021, gdy na scenie Domu Literatury, Paweł Serafiński wraz z Kubą Raczyńskim i Radkiem Bolewskim zaprezentowali kompozycje Zygmunta Koniecznego w jazzowych aranżacjach, z płyty pod tytułem „Niekoniecznie Konieczny”.