ul. Roosevelta 17 | 90-056 Łódź | tel. 42 636 68 38 | tel./fax 42 636 06 19 | e-mail: kontakt@dom-literatury.pl

Nadchodzące wydarzenia

04.11.2020

godz. 18:00

Obraz+Tekst=Sztuka 2 – Karol Banach

  4 listopada (środa), godz. 18 Obraz+Tekst=Sztuka 2 – Karol Banach – wernisaż online Dofinansowano ze […]


06.11.2020

godz. 17:00

Warsztaty teatralne

piątek, godz. 17. Warsztaty teatralne Prowadzenie: Adam Wrzesiński


06.11.2020

godz. 18:00

Puls Regionalny w Parzęczewie

Piątek – 6 listopada Puls Regionalny w Parzęczewie


09.11.2020

godz. 17:00

Warsztaty teatralne

poniedziałek, godz. 17. Warsztaty teatralne Prowadzenie: Adam Wrzesiński


13.11.2020

godz. 17:00

Warsztaty teatralne

piątek, godz. 17. Warsztaty teatralne Prowadzenie: Adam Wrzesiński


13.11.2020

godz. 18:00

Warsztaty literackie

Piątek – 13 listopada, g. 18 Warsztaty literackie Prowadzenie: Rafał Gawin


16.11.2020

godz. 17:00

Warsztaty teatralne

poniedziałek, godz. 17. Warsztaty teatralne Prowadzenie: Adam Wrzesiński


16.11.2020

godz. 18:00

Obraz+Tekst=Sztuka 3

16 listopada (poniedziałek), godz. 18 Obraz+Tekst=Sztuka 3 – wernisaż online Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i […]


18.11.2020

godz. 18:00

Dyskusyjny Klub Komiksu #2 – Oskar Ed. Mój największy sen

Środa – 18 listopada, g. 18 Dyskusyjny Klub Komiksu Prowadzenie: Marcin Bałczewski


19.11.2020

godz. 00:00

Finał Konkursu Laura to Ja

Czwartek – 19 listopada Finał Konkursu To ja Laura  


19.11.2020

godz. 18:00

Dyskusyjny Klub Książki pod hasłem „Na marginesie Iwaszkiewicza”

Czwartek – 19 listopada, g. 18 Dyskusyjny Klub Książki pod hasłem „Na marginesie Iwaszkiewicza”. Prowadzenie: Marta […]


20.11.2020

godz. 17:00

Warsztaty teatralne

piątek, godz. 17. Warsztaty teatralne Prowadzenie: Adam Wrzesiński


21.11.2020

godz. 12:00

Twórcze Warsztaty Literackie dla dzieci w wieku 7-12 lat

21.11 (sobota) g. 12 Warsztaty Literackie dla dzieci w wieku 7-12 lat Prowadzenie: Małgorzata Marszałkowska zapisy: […]


23.11.2020

godz. 17:00

Warsztaty teatralne

poniedziałek, godz. 17. Warsztaty teatralne Prowadzenie: Adam Wrzesiński


23.11.2020

godz. 18:00

Obraz+Tekst=Sztuka 4 – wernisaż online

23 listopada (poniedziałek), godz. 18 Obraz+Tekst=Sztuka 4 – wernisaż online Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i […]


25.11.2020

godz. 18:00

Festiwal Musica Privata

Środa – 25 listopada Festiwal Musica Privata  


27.11.2020

godz. 18:00

Puls Regionalny w Brzezinach

Piątek – 27 listopada Puls Regionalny w Brzezinach


XIII Festiwal Puls Literatury w Łodzi

4-8 grudnia 2019

XIII Festiwal Puls Literatury w Łodzi
Piękna trzydziestoletnia. Literatura polska po ’89

VII edycja Nagrody Literackiej im. Juliana Tuwima
Organizator: Dom Literatury w Łodzi i Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział w Łodzi

Wszystkie wydarzenia festiwalowe odbywają się w Domu Literatury w Łodzi (ul. Roosevelta 17).

Gala Nagrody Literackiej im. Juliana Tuwima odbywa się w Teatrze Nowym im. K. Dejmka w Łodzi (ul. Więckowskiego 15).

???? 4 grudnia (środa)

Wydarzenie towarzyszące festiwalowi
17.00 Spotkanie z Adamem Michnikiem, premiera książki „W cieniu
totalitaryzmów” (wstęp płatny 10 zł, wejściówki do odbioru do 3 grudnia)
Prowadzenie: Krzysztof Dudek

Festiwal Puls Literatury

18.00 „Piękna trzydziestoletnia. Literatura polska po ’89 roku” –
panel dyskusyjny z udziałem Ingi Iwasiów, Przemysława
Czaplińskiego i Jerzego Jarniewicza
Prowadzenie: Justyna Sobolewska

20.00 Spotkanie z Izabelą Morską, laureatką Nagrody Literackiej
im. J. Tuwima, łódzka premiera książki „Znikanie”
Prowadzenie: Marta Zdanowska

???? 5 grudnia (czwartek)

16.00 „Literatura w wielkim mieście” – raport z badania pola
literackiego
Prowadzenie: Grzegorz Jankowicz

17.00 „Życie w tworzywach sztuki” – premiera książki Kacpra
Bartczaka („Naworadiowa”) i Grzegorza Jankowicza („Życie w
kuli. Parmigianino, Ashbery i sztuka przemiany”)
Prowadzenie: Przemysław Owczarek

18.15 Spotkanie z Łukaszem Orbitowskim, premiera książki „Kult”
Prowadzenie: Marcin Bałczewski

19.45 „Piękna trzydziestoletnia” – spotkanie z Marcinem
Świetlickim
Prowadzenie: Maciej Robert

21.00 Morświn – koncert

???? 6 grudnia (piątek)

17.00 Spotkanie z Tadeuszem Sobolewskim, premiera książki
„Dziennik. Jeszcze jedno zdanie”
Prowadzenie: Maciej Robert

18.00 „Piękna trzydziestoletnia” – spotkanie z Zytą Rudzką
Prowadzenie: Paulina Małochleb

19.15 Panel „Puls podziemny” z udziałem Janusza Andermana,
Antoniego Pawlaka i Leszka Szarugi
Prowadzenie: Andrzej Strąk

20.45 Rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Na Prozę Poetycką im. W. Sułkowskiego oraz Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Moje Świata Widzenie” im. Z. Dominiaka

21.15 Jacek Bieleński – koncert

???? 7 grudnia (sobota)

12.00 Warsztaty translatorskie z języka niemieckiego
Prowadzenie: Sława Lisiecka

14.00 Wernisaż wystawy „Moniuszko 2019. komiks”

14.15 Obraz + Tekst = Sztuka #6
Wernisaż wystawy Grzegorza Fijasa i spotkanie z autorem
(galeria). Prowadzenie: Dominika Pawełczyk

15.15 „Podzwonne dla alternatywy” – dyskusja wokół antologii „The
Best Of…Kalejdoskop. Felietony” z udziałem Macieja
Cholewińskiego i Marcina Pryta
Prowadzenie: Łukasz Kaczyński

16.00 Wernisaż wystawy „Angstneurose” Anny Matysiak (galeria)

16.00 Prezentacja nominowanych w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Jacka Bierezina

16.30 Rozstrzygnięcie konkursu krytycznoliterackiego oraz konkursu
translatorskiego z literatury austriackiej

17.15 Turniej Jednego Wiersza o” Czekan Jacka Bierezina”

17.45 Spotkanie z Anną Dwojnych („Wypadki z przypadkami”),
Pawłem Marcinkiewiczem („Do śmierci nieprzespanej”) i
Maciejem Topolskim („LUKSUS”)
Prowadzenie: Rafał Gawin

18.30 Spotkanie z Anną Matysiak („Tiergarten”) i Grzegorzem
Wróblewskim („Runy lunarne”)
Prowadzenie: Rafał Gawin

19.15 Spotkanie z Ewą Frączek („niedoskonałości”),
Maciejem Filipkiem („Formalina”) i Krzysztofem Szeremetą
(„Czarne poszetki”)
Prowadzenie: Marta Koronkiewicz

20.00 Spotkanie z Patrykiem Kosendą („Robodramy w
zieleniakach”) i Kasprem Pfeiferem („adblock”)
Prowadzenie: Paweł Kaczmarski

20.30 Spotkanie z Moniką Lubińską („nareszcie możemy się
zjadać”) i Joanną Pawlik („Alikworty”)
Prowadzenie: Rafał Gawin

21.00 Grzegorz Wróblewski i Bobi Peru – koncert

22.00 Prezentacja laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Jacka Bierezina : Łukasz
Kaźmierczak/ Łucja Kuttig, Małgorzata Ślązak

22.45 Rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Jacka Bierezina

???? 8 grudnia (niedziela)

Teatr Nowy im. K. Dejmka w Łodzi (ul. Więckowskiego 15)

17.00 Gala Nagrody Literackiej im. Juliana Tuwima
Prowadzenie: Bronisław Maj

18.00 Pablopavo i Ludziki – koncert

19.00 Spotkanie z laureatem Nagrody Literackiej im. Juliana
Tuwima

XIII Festiwal Puls Literatury zrealizowany jest we współpracy z Narodowym Centrum Kultury
XIII Festiwal Puls Literatury dofinansowany jest ze środków MKiDN
XIII Festiwal Puls Literatury w Łodzi jest współfinansowany przez Urząd Miasta Łodzi i Instytut Literatury
XIII Festiwal Puls Literatury w Łodzi dofinansowano ze środków Funduszu Popierania Twórczości Stowarzyszenia Autorów ZAiKS
Obraz+Tekst=Sztuka dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
Moniuszko 2019 – komiks dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyczny ślad” realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach Roku Moniuszki