ul. Roosevelta 17 | 90-056 Łódź | tel. 42 636 68 38 | tel./fax 42 636 06 19 | e-mail: kontakt@dom-literatury.pl

Nadchodzące wydarzenia

16.04.2021

godz. 19:00

DOTKNIJ TEATRU

Zapraszamy na spektakl „Nos” Mikołaja Gogola w reżyserii Michała Rzepki. Spektakl odbywa się w ramach projektu […]


19.04.2021

godz. 18:00

GALERIA DL

Foto Dej – wernisaż wystawy fotografii


22.04.2021

godz. 19:00

SPOTKANIE Z PIOTREM PAZIŃSKIM

Zapraszamy na spotkanie online z Piotrem Pazińskim autorem książki Atrapy stworzenia. Prowadzenie: Maciej Robert „Atrapy stworzenia” […]


23.04.2021

godz. 17:00

WARSZTATY LITERACKIE

Warsztaty literackie dla dorosłych Prowadzenie: Rafał Gawin


23.04.2021

godz. 18:00

PERFORMATYWNE CZYTANIE

Performatywne czytanie dramatu Tadeusza Różewicza Nasza mała stabilizacja Reżyseria: Tomasz Jezierski


23.04.2021

godz. 19:00

SPOTKANIE WOKÓŁ POSTACI TADEUSZA RÓŻEWICZA


24.04.2021

godz. 10:00

TWÓRCZE WARSZTATY ARTYSTYCZNE

TWÓRcze Warsztaty Artystyczne dla dzieci w wieku 7-12 Prowadzenie: Małgorzata Marszałkowska


29.04.2021

godz. 15:00

WARSZTATY TAŃCA

Warsztaty Tańca w kręgu dla dzieci w wieku 7-12 (Międzynarodowy Dzień Tańca) Prowadzenie: Małgorzata Marszałkowska


29.04.2021

godz. 18:00

SERYJNI POECI

Spotkanie z Tomaszem Bąkiem i Anną Fiałkowską Prowadzenie: Rafał Gawin


XI Festiwal Puls Literatury w Łodzi

25 listopada – sobota

Dom Literatury w Łodzi ul. Roosevelta 17
10:00 Warsztaty translatorskie: jęz. niemiecki / jez. angielski – prowadzenie Sława Lisiecka / Maciej Świerkocki (warsztaty dla laureatów konkursów translatorskich)
16:00-17:00 Spotkanie z Magdaleną Drab, laureatką Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej – prowadzenie Katarzyna Mańko i Wiktor Moraczewski
17:00-18:30 Awangarda – miasto – kontrkultura; panel dyskusyjny z udziałem Aleksandry Jach, Jerzego Jarniewicza i Macieja Świerkockiego – prowadzenie Magdalena Lachman
18:30-20:00 Reportażyści Dużego Formatu: wyobraźnia – fakty – awangarda?; panel dyskusyjny z udziałem Lidii Ostałowskiej, Cezarego Łazarewicza i Marcina Kołodziejczyka – prowadzenie Wojciech Górecki
20:00-22:00 Zahlada – koncert
22:00 After Party