ul. Roosevelta 17 | 90-056 Łódź | tel. 42 636 68 38 | tel./fax 42 636 06 19 | e-mail: kontakt@dom-literatury.pl

Nadchodzące wydarzenia

Zapraszamy wkrótce

SPOTKANIE Z ŁUKASZEM RYŁKĄ

Zapraszamy na spotkanie z Łukaszem Ryłką, autorem komiksu 
„Terra Incognita”.

Prowadzenie: Marcin Bałczewski

Spotkanie online będzie można obejrzeć na profilu Domu Literatury w Łodzi:
www.facebook.com/DomLiteratury

Jedynka to robot. 
Jedynka to człowiek zamknięty w maszynie.
 Robot to człowiek zamknięty w maszynie?

Jedynka odzyskuje świadomość na tajemniczej planecie. Planecie, na której na każdym kroku znaleźć można ślady pradawnej cywilizacji, a która teraz rozrywana jest konfliktem pomiędzy ludźmi, a maszynami zyskującymi świadomość pod wpływem niezwykłej substancji.

Jedynka przemierzając ten świat pozna odpowiedzi na wiele nurtujących go pytań dotyczących natury jego i miejsca, w którym się znalazł. Na inne odpowiedzi będą musieli sobie udzielić sami czytelnicy.

„Terra Incognita”, wracającego do komiksu po 12 latach przerwy Łukasza Ryłko, to oniryczna wyprawa przez fantastyczną krainę zaludnioną niezwykłymi istotami. To również naszpikowana mechanicznymi zagadkami i kalamburami opowieść pełna aluzji i nawiązań do takich gigantów polskiej kultury, jak choćby Stanisław Lem, Wojciech Jerzy Has, czy Daniel Mróz. Stawiające też podobne pytania, które stawiali w swoich wielcy pisarze, filmowcy i rysownicy – co znaczy być człowiekiem? Co po nas zostanie?

Łukasz Ryłko – Absolwent Politechniki Krakowskiej Wydziału Inżynierii Środowiska i Studiów Podyplomowych z zakresu Grafiki Komputerowej na Wydziale Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska AGH. Zajmuje się ilustracją edukacyjną dla dzieci. Sporadycznie projektuje okładki książek, mapy, tworzy komercyjne ilustracje i plakaty. Czasami zajmuje sie składem i projektowaniem graficznym publikacji. Interesuje się kaligrafią, kolekcjonuje stare pióra z końca XIX i początku XX wieku. Kiedyś rysował komiksy. Mieszka w Krakowie.

Informacje o komiksie
https://www.kultura.com.pl/komiks/369/terra-incognita.html