godz. 19:00
Zapraszamy na spektakl „Nos” Mikołaja Gogola w reżyserii Michała Rzepki. Spektakl odbywa się w ramach projektu […]
godz. 18:00
Foto Dej – wernisaż wystawy fotografii
godz. 19:00
Zapraszamy na spotkanie online z Piotrem Pazińskim autorem książki Atrapy stworzenia. Prowadzenie: Maciej Robert „Atrapy stworzenia” […]
godz. 17:00
Warsztaty literackie dla dorosłych Prowadzenie: Rafał Gawin
godz. 18:00
Performatywne czytanie dramatu Tadeusza Różewicza Nasza mała stabilizacja Reżyseria: Tomasz Jezierski
godz. 19:00
godz. 10:00
TWÓRcze Warsztaty Artystyczne dla dzieci w wieku 7-12 Prowadzenie: Małgorzata Marszałkowska
godz. 15:00
Warsztaty Tańca w kręgu dla dzieci w wieku 7-12 (Międzynarodowy Dzień Tańca) Prowadzenie: Małgorzata Marszałkowska
godz. 18:00
Spotkanie z Tomaszem Bąkiem i Anną Fiałkowską Prowadzenie: Rafał Gawin
Choroba kartezjańska? A co to takiego? Ksiądz Baka? A niby skąd się tam wziął, i co Baka ma wspólnego z Kartezjuszem? Niby nieoczywiste, niby postmodernistyczne, ale w zabawnych i onirycznych wierszach Kamila Sipowicza znajdujemy całkiem poważny filozoficzny dyskurs. A co, jeśli ratio to tylko część rzeczywistości? Co, jeśli gry językowe odsłaniają i zasłaniają zupełnie inny świat? Cykl wierszy „Trumniaki” czyta się jak zabawne i absurdalne dziecięce rymowanki. Ale mają one drugie i trzecie dno. I na dodatek mówi się tu nie o jednej chorobie, ale o chorobach. I mówi się w ciekawy i nieoczywisty sposób.
Edward Pasewicz
Kamil Sipowicz, ur. 1953. Jako poeta zadebiutował tomikiem Tajemnicze dzieje pierwiastków (1983). Opublikował zbiory wierszy: Świder metafizyczny (2005), I znowu pogrzeb we wrześniu (2007) i Pieśni solarne (2009). Wiersze publikował m.in. w „Twórczości”, „Nowej Okolicy Poetów”, „Toposie” i „Gazecie Wyborczej”. Z wykształcenia jest historykiem filozofii. Wydał książkę o filozofii Heideggera oraz trylogię psychodeliczną: Hipisi w PRL, Czy marihuana jest z konopi? i Encyklopedia polskiej psychodelii. Mieszka w Warszawie. Prywatnie mąż Kory Jackowskiej..
2015 © Dom Literatury w Łodzi | Projekt: Fajne Chłopaki | Wdrożenie: Marcin Kieruzel