godz. 18:00
Foto Dej – wernisaż wystawy fotografii
godz. 19:00
Zapraszamy na spotkanie online z Piotrem Pazińskim autorem książki Atrapy stworzenia. Prowadzenie: Maciej Robert „Atrapy stworzenia” […]
godz. 17:00
Warsztaty literackie dla dorosłych Prowadzenie: Rafał Gawin
godz. 18:00
Performatywne czytanie dramatu Tadeusza Różewicza Nasza mała stabilizacja Reżyseria: Tomasz Jezierski
godz. 19:00
godz. 10:00
TWÓRcze Warsztaty Artystyczne dla dzieci w wieku 7-12 Prowadzenie: Małgorzata Marszałkowska
godz. 15:00
Warsztaty Tańca w kręgu dla dzieci w wieku 7-12 (Międzynarodowy Dzień Tańca) Prowadzenie: Małgorzata Marszałkowska
godz. 18:00
Spotkanie z Tomaszem Bąkiem i Anną Fiałkowską Prowadzenie: Rafał Gawin
21 stycznia (czwartek) g. 19
Serdecznie zapraszamy Państwa na spotkanie z Justyną Sobolewską, krytyczką i recenzentką, która tym razem wystąpi w roli autorki. Spotkanie będzie dotyczyło książki o Kornelu Filipowiczu „Miron, Ilia, Kornel. Opowieść biograficzna o Kornelu Filipowiczu“ (Wydawnictwo Iskry)
W spotkaniu weźmie udział jako gość specjalny Marcin Filipowicz, syn Kornela Filipowicza.
Prowadzenie spotkania: Maciej Robert
Spotkanie można oglądać bez rejestracji na profilu: https://www.facebook.com/DomLiteratury
Jeśli jesteście ciekawi skąd wziął się tytuł książki „Miron, Ilia, Kornel” Justyna Sobolewska zaczerpnęła go z imion. Miron to imię chrzestne Filipowicza, Ilią nazywała go pierwsza żona, awangardowa artystka Maria Jaremianka, a jako Kornel publikował.
„Przecież Filipowicz nie miał biografii” – usłyszałam kiedyś. – „Pisał, łowił ryby i był outsiderem. Co w tym ciekawego?”. Kiedy przyjrzymy się jego życiu, okaże się jednak, że podobnie jak w jego opowiadaniach pozornie nieefektowna szarość mieni się kolorami. Jako pisarz był doceniany, ale jednak ciągle pozostawał na uboczu: twórca krakowski, partner „naszej noblistki” Wisławy Szymborskiej. A tymczasem to był autor pierwszorzędny i – jak mawiał Jerzy Pilch – rasowy, mistrz krótkiej formy, do którego się pielgrzymowało. Opowieść o jego życiu toczy się w głównym nurcie polskiej historii, pokazuje zaangażowanie i wybory lewicowej inteligencji. Poprzez życie Filipowicza można zobaczyć całą epokę. ( z materiałów wydawnictwa)
2015 © Dom Literatury w Łodzi | Projekt: Fajne Chłopaki | Wdrożenie: Marcin Kieruzel