godz. 18:00
Foto Dej – wernisaż wystawy fotografii
godz. 19:00
Zapraszamy na spotkanie online z Piotrem Pazińskim autorem książki Atrapy stworzenia. Prowadzenie: Maciej Robert „Atrapy stworzenia” […]
godz. 17:00
Warsztaty literackie dla dorosłych Prowadzenie: Rafał Gawin
godz. 18:00
Performatywne czytanie dramatu Tadeusza Różewicza Nasza mała stabilizacja Reżyseria: Tomasz Jezierski
godz. 19:00
godz. 10:00
TWÓRcze Warsztaty Artystyczne dla dzieci w wieku 7-12 Prowadzenie: Małgorzata Marszałkowska
godz. 15:00
Warsztaty Tańca w kręgu dla dzieci w wieku 7-12 (Międzynarodowy Dzień Tańca) Prowadzenie: Małgorzata Marszałkowska
godz. 18:00
Spotkanie z Tomaszem Bąkiem i Anną Fiałkowską Prowadzenie: Rafał Gawin
W ramach cyklu „Seryjni poeci” współorganizowanego z Wojewódzką Biblioteką Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu serdecznie zapraszamy na spotkanie z Rafałem Rutkowskim, poświęcone jego najnowszej książce „Moje oczy to ptaki”.
Prowadzenie: Rafał Gawin
Spotkanie online transmitowane na profilu Facebookowym Domu Literatury w Łodzi.
Rafał Rutkowski (ur. w 1988 roku) Poeta. Laureat projektu Połów 2014. Absolwent filologii polskiej i kulturoznawstwa na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Wiersze publikował w „Odrze”, „Zeszytach Poetyckich”, „Opcjach”, „Wakacie”, „Dwutygodniku”, „Helikopterze”. Autor książki poetyckiej „Chodzę spać do rzeki” (Zeszyty Poetyckie 2015), za którą otrzymał wyróżnienie w XII Konkursie Literackim „Złoty Środek Poezji” na najlepszy debiut poetycki roku. Laureat lubelskiej nagrody kulturalnej „Żurawie”. Prowadzi autorską księgarnię „Dosłowna” w Centrum Kultury w Lublinie.
Tom „Moje oczy to ptaki” Rafała Rutkowskiego opisuje wyzwolenie zarówno porywającego się do podniebnej podróży wzroku, jak i poetyckiej frazy. Spojrzenie podmiotu – właśnie niczym tytułowe lotne istoty – uwalnia się od kolejnych ograniczeń (ekranów telewizorów i komputerów, ścian kolejnych pomieszczeń, murów czy ulic) i na nowo przenika rzeczywistość, która odkrywa przed nim zaskakujące właściwości. Towarzyszy temu konsekwentna swoboda języka, obdarzonego płynnym rytmem i meandrującego wśród śmiałych skojarzeń, które ostatecznie fundują świeży obraz świata. To zbiór świadomy uwikłań bohatera w niełatwą teraźniejszość i zarazem wizjonersko przebudowujący relacje między jej składnikami, oferując im zadziwiające konteksty i sąsiedztwa. (Z matariałów wydawnictwa WBPiCAK)
2015 © Dom Literatury w Łodzi | Projekt: Fajne Chłopaki | Wdrożenie: Marcin Kieruzel