ul. Roosevelta 17 | 90-056 Łódź | tel. 42 636 68 38 | tel./fax 42 636 06 19 | e-mail: kontakt@dom-literatury.pl

Nadchodzące wydarzenia

Zapraszamy wkrótce

Proza Polska: Umarła Prowincja

25.09 g. 19

udział bezpłatny na zapisy- kontakt@dom-literatury.pl

Dom Literatury w Łodzi serdecznie zaprasza w ramach cyklu „Proza polska: umarła prowincja” na spotkanie z Waldemarem Bawołkiem, autorem książki „Pomarli” (Wydawnictwo Czarne).

Prowadzenie: Tymoteusz Milas

Spotkanie będzie transmitowane online na profilu Domu Literatury w Łodzi.

„Waldemar Bawołek w swojej onirycznej prozie przedstawia historie bliskich, którzy odeszli – wujka Mordawskiego, który z zamiłowaniem opowiadał anegdoty z pracy w milicji i ukradkiem popijał z piersiówki, babci dewotki, uprzykrzającej życie synowej, czy Mateusza, pogrążonego w smutku miłośnika muzyki klasycznej.

Bohater Bawołka, spacerując po wiejskich drogach, rozlicza się ze wspomnieniami, marzeniami i żalem. Rzeczywistość miesza się z senną fantazją, przeszłość z teraźniejszością, a realizm z fikcją. W tle polska wieś, w której każdy musi się zmierzyć ze swoimi lękami.

Pomarli to opowieść o tych, których już nie ma, o niewykorzystanych możliwościach i próbie ucieczki od dotkliwej samotności, a może próbie pogodzenia się z nią”. (Materiały ze strony Wydawnictwa Czarne)

Osoby, które przyjdą na spotkanie promujące książkę „Pomarli” będą miały też okazję posłuchać fragmentów „Wprawek i rupieci”, które ukażą się nakładem wydawnictwa Nisza.

spotkanie będzie również transmitowane online na kanale facebookowym Domu Literatury