godz. 18:00
Foto Dej – wernisaż wystawy fotografii
godz. 19:00
Zapraszamy na spotkanie online z Piotrem Pazińskim autorem książki Atrapy stworzenia. Prowadzenie: Maciej Robert „Atrapy stworzenia” […]
godz. 17:00
Warsztaty literackie dla dorosłych Prowadzenie: Rafał Gawin
godz. 18:00
Performatywne czytanie dramatu Tadeusza Różewicza Nasza mała stabilizacja Reżyseria: Tomasz Jezierski
godz. 19:00
godz. 10:00
TWÓRcze Warsztaty Artystyczne dla dzieci w wieku 7-12 Prowadzenie: Małgorzata Marszałkowska
godz. 15:00
Warsztaty Tańca w kręgu dla dzieci w wieku 7-12 (Międzynarodowy Dzień Tańca) Prowadzenie: Małgorzata Marszałkowska
godz. 18:00
Spotkanie z Tomaszem Bąkiem i Anną Fiałkowską Prowadzenie: Rafał Gawin
Jeśli stęskniliście się za podsumowaniami literackimi organizowanymi przez Dom Literatury w Łodzi, to z radością informujemy, że nadszedł czas podsumowania poetyckiego 2020 roku!
Poetyckie olśnienia, ciekawostki i rozczarowania, nurty poetyckie, zmieniające się mody, nagrody spodziewane i dość niespodziewane oraz sytuacja wydawnicza, czyli wszystko, co chcecie wiedzieć o poezji.
A podsumowywać będą Małgorzata Lebda (poetka), Joanna Orska (literaturoznawczyni i krytyczka literacka) i Jakub Skurtys (krytyk literacki i wykładowca akademicki).
Prowadzenie: Rafał Gawin
Spotkanie online na Facebooku Domu Literatury w Łodzi.
Małgorzata Lebda – poetka, fotograficzka, biegaczka maratonów górskich i doktor nauk humanistycznych, a to wszystko w jednej osobie. Jest Laureatką Nagrody Literackiej Gdynia (2018) za tom poetycki „Sny uckermärkerów” (WBPCiAK). Autorka tomów: „Tropy”, „Granica lasu”, „Matecznik”, „Sny uckermärkerów”, „Sprawy ziemi”.
Joanna Orska – krytyczka literacka i literaturoznawczyni, wykładowczyni akademicka (Uniwersytet Wrocławski) i jurorka Nagrody im. Wisławy Szymborskiej. . Swoje recenzje i szkice badawcze publikowała na łamach wielu czasopism (m.in. „Tekstów drugich”, „FA-artu”, „Odry”, „Twórczości”, „Wielogłosu”). Jest autorką książek : „Przełom awangardowy w dwudziestowiecznym modernizmie w Polsce” (Kraków, 2004) i „Liryczne narracje. Nowe tendencje w poezji polskiej 1989-2006” (Kraków, 2006), „Republika poetów. Poetyckość i polityczność w krytycznej praktyce” (Kraków, 2013).
Jakub Skurtys – krytyk i historyk literatury, Pracuje na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Wrocławskiego. Pisze głównie o poezji najnowszej, natomiast jako badacz zajmuje się literatura i teorią XX wieku: historią ruchów awangardowych, politycznością sztuki oraz związkami literatury i ekonomii. Publikował w „Odrze” i „Małym Formacie”, „Ricie Baum”, „Opcjach” i innych.
2015 © Dom Literatury w Łodzi | Projekt: Fajne Chłopaki | Wdrożenie: Marcin Kieruzel