ul. Roosevelta 17 | 90-056 Łódź | tel. 42 636 68 38 | tel./fax 42 636 06 19 | e-mail: kontakt@dom-literatury.pl

Nadchodzące wydarzenia

Zapraszamy wkrótce

Koncert zespołu 3. Piętro. Łódzka premiera albumu „Improwokacja”

Zapraszamy na premierę debiutanckiego albumu „Improwokacja” toruńskiego projektu 3. Piętro w składzie:

Grzegorz Kaźmierski – gitara
Patrycja Wójcik – perkusja, perkusjonalia
Marcin Jurzysta – wiersze, głos

Koncert na żywo. Obowiązują zapisy: kontakt@dom-literatury.pl

*************************************

Tytułowa „Improwokacja” stanowi formę myślenia o muzyce, którego autorem jest Grzegorz Kaźmierski. Do jego myśli dołączyli Patrycja Wójcik i Marcin
Jurzysta. U podstaw konceptu tytułowego pojęcia „Improwokacja” leży wyjście poza ścisłe ramy muzyczne. Konstruowanie narracji odbywać się ma poprzez liczne zaprzeczenia: dysharmonie, kakofonie, obłędne metrum. To chęć nieustannego przetwarzania rzeczywistości i absurd medytacji nad przestrzenią.

Owocem rozmyślań nad improwokacją jest projekt zminimalizowany, zgubiony i wydający potomstwo. Tak w domowym studio powstał album z zapisem 10-dniowej improwizacji.

Skład:

***Grzegorz Kaźmierski

Absolwent Kulturoznawstwa na UMK w Toruniu oraz teatrologii na UKW w Bydgoszczy. Czynny animator kultury, realizator dźwięku oraz autor wideoklipów. W 2019 roku wydał solowy album „Improv”. Tworzy także w synth u gaze’owym duecie Mlecze.

***Patrycja Wójcik

Studentka Krytyki Artystycznej na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Uczestniczka Przewodów Sztuki organizowanych w ramach 18. Biennale Sztuki Mediów WRO 2019. Przewodnicząca Koła Naukowego Studentów Krytyki Artystycznej UMK.

***Marcin Jurzysta

Doktor literaturoznawstwa, poeta, krytyk literacki, członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Autor trzech tomów poetyckich. Laureat m.in.: Konkursu
im. Haliny Poświatowskiej w Częstochowie, Konkursu im. Rafała Wojaczka w
Mikołowie i Międzynarodowego Konkursu „OFF Magazine“ w Londynie.

Serdecznie zapraszamy! #improwokujsię