Zapraszamy wkrótce
W ramach programu edukacji kulturalnej serdecznie zapraszamy młodzież w wieku 14+ do wzięcia udziału w warsztatach teatralnych, które poprowadzą uznani łódzcy twórcy kultury.
Warsztaty będą odbywały się w czterech terminach i obowiązują na nie wcześniejsze zapisy na adres: kontakt@dom-literatury.pl
Teatralna mapa Łodzi to projekt edukacji teatralnej ukazujący współistnienie i przenikanie teatru offowego i instytucjonalnego w Łodzi.
Przez wiele lat Łódź obok Warszawy i Wrocławia była ośrodkiem, w którym dokonywały się najistotniejsze odkrycia teatralne zarówno w zakresie teatru zawodowego, jak i offowego. To z Łodzią przez wiele lat związany był Kazimierz Dejmek, i to w niej odbywały się będące mekką teatru alternatywnego Łódzkie Spotkania Teatralne. Na trwałe wpisany w teatralny krwiobieg miasta teatr offowy spełniał rolę dzisiejszych manifestacji, pozwalając wyrazić społeczny bunt w formie spektaklu. Wracamy do tych tradycji, aby na nowo, wraz z młodymi ludźmi, przywołać i przepracować na warsztatach łódzką tradycję teatralną.
Warsztaty będą odbywać się wokół bloków tematycznych, którymi kolejno będzie: twórczość i postać Kazimierza Dejmka, łódzki teatr OFF-owy, twórczość i postać Zdzisława Jaskuły (warsztaty w toku ustalenia) . Podsumowaniem projektu będzie warsztat przygotowujący do pokazu spektaklu.
Pomysł i koordynacja projektu: Michał Rzepka
————————————-
11 października (poniedziałek), godz. 17.00 – warsztaty teatralne „Świadomość tekstu” z Dymitrem Hołówko, aktorem (Teatr Nowy w Łodzi), poświęcone Kazimierzowi Dejmkowi.
Współprowadzenie warsztatu: Michał Rzepka
12 października (wtorek), godz. 10.00 – warsztaty teatralne „Świadomość tekstu” z Dymitrem Hołówko, aktorem (Teatr Nowy w Łodzi), poświęcone Kazimierzowi Dejmkowi. [warsztaty zamknięte]
18 października (poniedziałek), godz. 17.00 – warsztaty teatralne „Świadomość buntu” z Katarzyną Żuk, aktorką (Teatr Nowy w Łodzi), poświęcone łódzkiemu teatrowi OFF-owemu.
25 października (poniedziałek), godz. 17.00 – warsztaty teatralne z Michałem Rzepką, reżyserem teatralnym,
podsumowujące w praktyce prezentowane wcześniej zagadnienia, sfinalizowane krótką etiudą opartą na fragmentach reportaży Wojciecha Góreckiego i Bartosza Józefiaka „Łódź. Miasto po przejściach”.
2015 © Dom Literatury w Łodzi | Projekt: Fajne Chłopaki | Wdrożenie: Marcin Kieruzel