ul. Roosevelta 17 | 90-056 Łódź | tel. 42 636 68 38 | tel./fax 42 636 06 19 | e-mail: kontakt@dom-literatury.pl

Nadchodzące wydarzenia

Zapraszamy wkrótce

Teatralna mapa Łodzi – warsztaty teatralne dla młodzieży

W ramach programu edukacji kulturalnej serdecznie zapraszamy młodzież w wieku 14+ do wzięcia udziału w warsztatach teatralnych, które poprowadzą uznani łódzcy twórcy kultury.

Warsztaty będą odbywały się w czterech terminach i obowiązują na nie wcześniejsze zapisy na adres: kontakt@dom-literatury.pl

Teatralna mapa Łodzi to projekt edukacji teatralnej ukazujący współistnienie i przenikanie teatru offowego i instytucjonalnego w Łodzi.
Przez wiele lat Łódź obok Warszawy i Wrocławia była ośrodkiem, w którym dokonywały się najistotniejsze odkrycia teatralne zarówno w zakresie teatru zawodowego, jak i offowego. To z Łodzią przez wiele lat związany był Kazimierz Dejmek, i to w niej odbywały się będące mekką teatru alternatywnego Łódzkie Spotkania Teatralne. Na trwałe wpisany w teatralny krwiobieg miasta teatr offowy spełniał rolę dzisiejszych manifestacji, pozwalając wyrazić społeczny bunt w formie spektaklu. Wracamy do tych tradycji, aby na nowo, wraz z młodymi ludźmi, przywołać i przepracować na warsztatach łódzką tradycję teatralną.

Warsztaty będą odbywać się wokół bloków tematycznych, którymi kolejno będzie: twórczość i postać Kazimierza Dejmka, łódzki teatr OFF-owy, twórczość i postać Zdzisława Jaskuły (warsztaty w toku ustalenia) . Podsumowaniem projektu będzie warsztat przygotowujący do pokazu spektaklu.

Pomysł i koordynacja projektu: Michał Rzepka

————————————-

11 października (poniedziałek), godz. 17.00 – warsztaty teatralne „Świadomość tekstu” z Dymitrem Hołówko, aktorem (Teatr Nowy w Łodzi), poświęcone Kazimierzowi Dejmkowi.

Współprowadzenie warsztatu: Michał Rzepka

12 października (wtorek), godz. 10.00 – warsztaty teatralne „Świadomość tekstu” z Dymitrem Hołówko, aktorem (Teatr Nowy w Łodzi), poświęcone Kazimierzowi Dejmkowi. [warsztaty zamknięte]

18 października (poniedziałek), godz. 17.00 – warsztaty teatralne „Świadomość buntu” z Katarzyną Żuk, aktorką (Teatr Nowy w Łodzi), poświęcone łódzkiemu teatrowi OFF-owemu.

25 października (poniedziałek), godz. 17.00 – warsztaty teatralne z Michałem Rzepką, reżyserem teatralnym,
podsumowujące w praktyce prezentowane wcześniej zagadnienia, sfinalizowane krótką etiudą opartą na fragmentach reportaży Wojciecha Góreckiego i Bartosza Józefiaka „Łódź. Miasto po przejściach”.