ul. Roosevelta 17 | 90-056 Łódź | tel. 42 636 68 38 | tel./fax 42 636 06 19 | e-mail: kontakt@dom-literatury.pl

Nadchodzące wydarzenia

24.02.2020

godz. 19:00

Kabaret Bi-Ba-Bo – I co z tego?

24 lutego (poniedziałek) godz. 19 Kabaret Bi-Ba-Bo – I co z tego? Scenariusz: Paweł Patora Opracowanie […]


25.02.2020

godz. 19:00

Gala Nagród Plastry Kultury 2019

25 lutego (wtorek) godz. 19 Gala Nagród Plastry Kultury 2019 Organizowana we współpracy z Fundacją Na […]


27.02.2020

godz. 19:00

Spotkanie z Marcinem Polakiem (z Krakowa)

27 lutego (czwartek) godz. 19 Spotkanie z Marcinem Polakiem (z Krakowa), autorem książki „Stany uprzywilejowane” (OD […]


28.02.2020

godz. 18:00

Piątkowa Milonga

28 lutego, godz. 18 Wstęp: 10 zł


03.03.2020

godz. 16:00

Warsztaty Twórczego Pisania dla osób w wieku 8-13

3 marca (wtorek), godz. 16 Warsztaty Twórczego Pisania dla osób w wieku 8-13 Prowadzenie: Maciej Robert


05.03.2020

godz. 19:00

Spotkanie z Barbarą Sadurską, autorką książki „Mapa”

5 marca (czwartek) godz. 19 Spotkanie z Barbarą Sadurską, autorką książki „Mapa” Prowadzenie: Marta Zdanowska


07.03.2020

godz. 18:00

Spotkanie autorskie z Magdaleną Wolińską-Riedi

7 marca godz. 18 Spotkanie autorskie z Magdaleną Wolińską-Riedi – autorką książki Kobieta w Watykanie prowadzenie […]


17.03.2020

godz. 16:00

Warsztaty Twórczego Pisania dla osób w wieku 8-13

17 marca (wtorek), godz. 16 Warsztaty Twórczego Pisania dla osób w wieku 8-13 Prowadzenie: Maciej Robert


17.03.2020

godz. 19:00

Spotkanie z Piotrem Florczykiem, autorem tomu wierszy pt. „Dwa tysiące słów”

17 marca (wtorek), godz. 19 Spotkanie z Piotrem Florczykiem, autorem tomu wierszy pt. „Dwa tysiące słów” […]


18.03.2020

godz. 19:00

Warsztaty literackie dla dorosłych

13 marca (piątek), godz. 18 Warsztaty literackie dla dorosłych Prowadzenie: Rafał Gawin


19.03.2020

godz. 19:00

100 lecie urodzin Leopolda Tyrmanda

19 marca (czwartek), godz. 19 100 lecie urodzin Leopolda Tyrmanda Dyskusja z udziałem Marcela Woźniaka i […]


20.03.2020

godz. 18:00

Scena dla Ósemki

20 marca (piątek), godz. 18 Scena dla Ósemki


26.03.2020

godz. 19:00

Spotkanie z Witoldem Jabłońskim, autorem książek „Dary Bogów” i „Popiel. Syn popiołów”

26 marca (czwartek), godz. 19 Stowarzyszenie Pisarzy Polskich zaprasza Spotkanie z Witoldem Jabłońskim, autorem książek „Dary […]


27.03.2020

godz. 11:00

Warsztaty teatralne dla dzieci „Teatralne wariactwo”

27 marca (piątek), godz. 11 Międzynarodowy Dzień Teatru Warsztaty teatralne dla młodzieży „Teatralne wariactwo”


27.03.2020

godz. 18:00

Warsztaty literackie dla dorosłych

27 marca (piątek), godz. 18 Warsztaty literackie dla dorosłych Prowadzenie: Rafał Gawin


31.03.2020

godz. 16:00

Warsztaty Twórczego Pisania dla osób w wieku 8-13

31 marca (wtorek), godz. 16 Warsztaty Twórczego Pisania dla osób w wieku 8-13 Prowadzenie: Maciej Robert


Protokół z posiedzenia JuryXXV Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Jacka Bierezina

Protokół z posiedzenia Jury
XXV Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Jacka Bierezina
(XIII Festiwal Puls Literatury)

Jury w składzie:

Marta Koronkiewicz (przewodnicząca),
Małgorzata Lebda,
i Leszek Szaruga

na posiedzeniu 7 grudnia 2019 roku postanowiło:

Nagrodę Główną – 2500 zł gratyfikacji pieniężnej, w tym 1000 zł na wydanie debiutanckiej książki przez organizatorów konkursu – przyznać Joannie Bociąg, godło „cięte kwiaty”, za projekt tomu wierszy Boję się o ostatnią kobietę.

Nagrodę specjalną – 1000 zł gratyfikacji pieniężnej – przyznać Mateuszowi Żaboklickiemu, godło „passer”, za projekt tomu wierszy Nucić.

Nagrodę publiczności w wysokości 500 zł otrzymał Mateusz Żaboklicki.

Wyróżnienia przyznać nominowanym:
Tomaszowi Fijałkowskiemu, godło „Fantadeus”, za projekt tomu Strona bierna;
Marcinowi Jarychowi, godło „Znamy się tylko z Wizz Aira”, za projekt tomu Wjazd;
Natalii Kubicius, godło „eNKa”, za projekt tomu Umowa śmieciowa;
Marlenie Prażmowskiej, godło „Uwaga! Świeżo malowane”, za projekt tomu Zespół słabego kocięcia;
Krzysztofowi Schodowskiemu, godło „frojt”, za projekt tomu Różnia;
Jakubowi Skwarło, godło „Sławko Jurak”, za projekt tomu Republika chłopców
i Małgorzacie Zagajewskiej-Wójcińskiej, godło „Hasztagura”, za projekt tomu Na dobrą sprawę.

Również nominowana, Katarzyna Szaulińska z Warszawy, godło „Pelikanka”, projekt tomu Druga osoba, wycofała się z konkursu z przyczyn regulaminowych.