ul. Roosevelta 17 | 90-056 Łódź | tel. 42 636 68 38 | tel./fax 42 636 06 19 | e-mail: kontakt@dom-literatury.pl

Nadchodzące wydarzenia

15.04.2021

godz. 18:00

DEBIUT POETYCKI

Zapraszamy na spotkanie online z Łukaszem Gamrotem, autorem książki „Żółć”. Prowadzenie: Rafał Gawin Spotkanie będzie transmitowane […]


16.04.2021

godz. 19:00

DOTKNIJ TEATRU

Zapraszamy na spektakl „Nos” Mikołaja Gogola w reżyserii Michała Rzepki. Spektakl odbywa się w ramach projektu […]


19.04.2021

godz. 18:00

GALERIA DL

Foto Dej – wernisaż wystawy fotografii


22.04.2021

godz. 19:00

SPOTKANIE Z PIOTREM PAZIŃSKIM

Zapraszamy na spotkanie online z Piotrem Pazińskim autorem książki Atrapy stworzenia. Prowadzenie: Maciej Robert „Atrapy stworzenia” […]


23.04.2021

godz. 17:00

WARSZTATY LITERACKIE

Warsztaty literackie dla dorosłych Prowadzenie: Rafał Gawin


23.04.2021

godz. 18:00

PERFORMATYWNE CZYTANIE

Performatywne czytanie dramatu Tadeusza Różewicza Nasza mała stabilizacja Reżyseria: Tomasz Jezierski


23.04.2021

godz. 19:00

SPOTKANIE WOKÓŁ POSTACI TADEUSZA RÓŻEWICZA


24.04.2021

godz. 10:00

TWÓRCZE WARSZTATY ARTYSTYCZNE

TWÓRcze Warsztaty Artystyczne dla dzieci w wieku 7-12 Prowadzenie: Małgorzata Marszałkowska


29.04.2021

godz. 15:00

WARSZTATY TAŃCA

Warsztaty Tańca w kręgu dla dzieci w wieku 7-12 (Międzynarodowy Dzień Tańca) Prowadzenie: Małgorzata Marszałkowska


29.04.2021

godz. 18:00

SERYJNI POECI

Spotkanie z Tomaszem Bąkiem i Anną Fiałkowską Prowadzenie: Rafał Gawin


Protokół z posiedzenia JuryXV Turnieju Jednego Wiersza „O Czekan Jacka Bierezina”

Protokół z posiedzenia Jury
XV Turnieju Jednego Wiersza „O Czekan Jacka Bierezina”
(XIII Festiwal Puls Literatury)

W XV Turnieju Jednego Wiersza „O Czekan Jacka Bierezina” jury w składzie:

Michał Kowal (przewodniczący),
Anna Dwojnych,
Emilia Gałczyńska
I Jakub Sęczyk

po wysłuchaniu 14 wierszy zgłoszonych do konkursu przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

I nagrodę w wysokości 400 zł – Krzysztofowi Schodowskiemu z Warszawy;

II nagrodę w wysokości 300 zł – Małgorzacie Zagajewskiej-Wójcińskiej z Konina;

III nagrodę w wysokości 200 zł – Łukaszowi Barysowi z Pabianic;

wyróżnienia w wysokości 50 zł ex aequo:
Krzysztofowi Kleszczowi z Zaborowa Drugiego
Jakubowi Skwarło z Wrocławia