ul. Roosevelta 17 | 90-056 Łódź | tel. 42 636 68 38 | tel./fax 42 636 06 19 | e-mail: kontakt@dom-literatury.pl

Nadchodzące wydarzenia

17.01.2020

godz. 18:00

Warsztaty Literackie

17.01.(pt.)godz.18.00 WARSZTATY LITERACKIE dla dorosłych Prowadzenie: Rafał Gawin


21.01.2020

godz. 11:00

Ferie w Domu Literatury

Ferie w Domu Literatury 14.01.(wt.)godz.11.00 – 13.00 FERIE Z KSIĄŻKĄ – warsztaty dla dzieci i młodzieży […]


22.01.2020

godz. 11:00

Ferie w Domu Literatury

Ferie w Domu Literatury 14.01.(wt.)godz.11.00 – 13.00 FERIE Z KSIĄŻKĄ – warsztaty dla dzieci i młodzieży […]


23.01.2020

godz. 11:00

Ferie w Domu Literatury

Ferie w Domu Literatury 14.01.(wt.)godz.11.00 – 13.00 FERIE Z KSIĄŻKĄ – warsztaty dla dzieci i młodzieży […]


25.01.2020

godz. 17:00

Niedźwiedź

25.01.(sob.)godz. 17.00 TEATR PODTEKST Antoni Czechow Niedźwiedź – komedia w jednym akcie Reżyseria: Anna Grzeszczak Obsada: […]


28.01.2020

godz. 19:00

Kabaret Bi-Ba-Bo – Na swojską nutę

28.01.(wt.)godz.19.00 KABARET BI-BA-B0 (bilety: 10 zł) Na swojską nutę Scenariusz: Paweł Patora Opracowanie muzyczne i akompaniament: […]


29.01.2020

godz. 18:00

Wystawa prac studentów Wydziału Grafiki Społecznej Akademii Nauk

29.01.(śr.)godz.18.00 GALERIA L – wernisaż Wystawa prac studentów Wydziału Grafiki Społecznej Akademii Nauk Opieka artystyczna: prof. […]


31.01.2020

godz. 18:00

Spotkanie z Markiem Kamińskim

31.01.(pt.)godz.18.00 SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM – PROMOCJA KSIĄŻKI Bądź zmianą – Marek Kamiński w rozmowie z Joanną […]


Protokół z posiedzenia jury XII Ogólnopolskiego Konkursu na Recenzję Poezji

Protokół z posiedzenia jury
XII Ogólnopolskiego Konkursu na Recenzję Poezji
(XIII Festiwal Puls Literatury)

Jury w składzie:

Mateusz Sidor (przewodniczący),
Marcin Bałczewski
i Marta Zdanowska

na posiedzeniu w dniu 2 grudnia 2019 roku postanowiło przyznać następujące nagrody
i wyróżnienie:

I nagroda (400 zł):
Michał Kowal z Opola
za tekst: „Miłości wojna na imię. Recenzja tomu poetyckiego Puste noce Jerzego Jarniewicza”

II nagroda (300 zł):
Emilia Gałczyńska z Poznania
za tekst: „Astronomiczna tułaczka Radosława K. – przestrzeń i ciało” – o poezji Radosława Kobierskiego

III nagroda (200 zł):
Jakub Sęczyk z Wrocławia
za tekst: „Czyńcie sobie ziemię” – o książce Chyba na pewno Jakuba Pszoniaka

Wyróżnienie (100 zł):
Anna Dwojnych z Torunia
za tekst: „Taniec z maskami – recenzja tomu Elektryczny pyszczek Izydy Anny Kaliny Modrakis”