ul. Roosevelta 17 | 90-056 Łódź | tel. 42 636 68 38 | tel./fax 42 636 06 19 | e-mail: kontakt@dom-literatury.pl

Nadchodzące wydarzenia

21.01.2021

godz. 19:00

Spotkanie z Justyną Sobolewską o Kornelu Filipowiczu

21 stycznia (czwartek) g. 19 Spotkanie z Justyną Sobolewską o Kornelu Filipowiczu Prowadzenie: Maciej Robert


22.01.2021

godz. 18:00

Warsztaty literackie

22 stycznia (piątek) g. 18 Warsztaty literackie Prowadzenie: Rafał Gawin


23.01.2021

godz. 11:00

TWÓRcze Warsztaty dla dzieci w wieku 7-12 lat

23 stycznia (sobota) g. 11 TWÓRcze Warsztaty dla dzieci w wieku 7-12 lat Prowadzenie: Małgorzata Marszałkowska


27.01.2021

godz. 18:00

Dyskusyjny Klub Komiksu #2: Oskar Ed. Mój największy sen

27 stycznia (środa) g. 18 Dyskusyjny Klub Komiksu #2: Oskar Ed. Mój największy sen Prowadzenie: Marcin […]


28.01.2021

godz. 18:00

Spotkanie z Anną Michalską i Tomaszem Fijałkowskim

28 stycznia (czwartek), g. 18 Spotkanie z Anną Michalską i Tomaszem Fijałkowskim Prowadzenie: Rafał Gawin


30.01.2021

godz. 11:00

TWÓRcze Warsztaty dla dzieci w wieku 7-12 lat

30 stycznia (sobota) g. 11 TWÓRcze Warsztaty dla dzieci w wieku 7-12 lat Prowadzenie: Małgorzata Marszałkowska


Październikowy program Domu Literatury

PAŹDZIERNIK 2018

01.10.(pon.)godz.17.00 WARSZTATY TEATRALNE – TECHNIKA DRAMY
Prowadzenie: Adam Wrzesiński

01.10.(pon.)godz.17.30 SPOTKANIE KLUBU FANTASTYKI ,,LOGRUS”

02.10.(wt.)godz.16.00 LITERATURA BEZ GRANIC
otwarte spotkania konwersacyjne zorganizowane we współpracy
z Uniwersytetem Trzeciego Wieku im. Heleny Kretz

02.10.(wt.) godz. 19.00 KAWIARNIA LITERACKA
Spotkanie z Rashą Habbal, pisarką z Syrii, autorką reportażu
Mamusiu, nie powinienem cię opuszczać („Arterie” 25)
Prowadzenie: Rafał Gawin

03.10.(śr.)godz.17.00 WARSZTATY AKTORSKIE
Prowadzenie: Michał Rzepka

04.10.(czw.)godz.19.00 KAWIARNIA LITERACKA
Spotkanie z Piotrem Gajdą, autorem książki poetyckiej
To bruk (2018) i Waldemarem Jocherem, autorem książki poetyckiej
Incipit (2017)
Prowadzenie: Rafał Gawin

05.10.(pt.)godz.17.00 WARSZTATY TEATRALNE – TECHNIKA DRAMY
Prowadzenie: Adam Wrzesiński

06.10.(sob.)godz.17.00 ŚLADAMI ZBUNTOWANEJ BRONKI
oficjalne zakończenie gry miejskiej organizowanej przez
Łódzki Szlak Kobiet (wręczenie nagród)

08.10.(pon.)17.00 WARSZTATY TEATRALNE – TECHNIKA DRAMY
Prowadzenie: Adam Wrzesiński

08.10.(pon.)17.30 SPOTKANIE KLUBU FANTASTYKI ,,LOGRUS”

08.10.(pon.)godz.18.00 GALERIA L – wernisaż
# 3 OBRAZ + TEKST = SZTUKA
Ewa Juszczuk Mam to gdzieś tutaj – grafika, szkice, komiks, plakat

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

09.10.(wt.)godz.16.00 LITERATURA BEZ GRANIC
otwarte spotkania konwersacyjne zorganizowane we współpracy
z Uniwersytetem Trzeciego Wieku im. Heleny Kretz

09.10.(wt.) GALERIA L – otwarcie wystawy z klucza
Tkanina drukowana – wystawa prac studentów
Wydziału Tkaniny i Ubioru Akademii Sztuk Pięknych
im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi
zorganizowana w ramach ŁÓDŹ YOUNG FSHION 2018
Kurator wystawy: dr hab. Małgorzata Dobrzyniecka-Kojder

10.10.(śr.)godz.17.00 WARSZTATY AKTORSKIE
Prowadzenie: Michał Rzepka

11.10.(czw.) Występ kabaretu Bi-Ba-Bo
w Gminnym Ośrodku Kultury w Krośniewicach

11.10.(czw.)godz.19.00 KAWIARNIA LITERACKA
Przekład Jubileuszu: spotkanie z Jerzym Jarniewiczem,
autorem zbioru esejów Tłumacz między innymi (2018) i antologii
100 wierszy wypisanych z języka angielskiego (2018)
Prowadzenie: Rafał Gawin

12.10.(pt.)godz.17.00 WARSZTATY TEATRALNE – TECHNIKA DRAMY
Prowadzenie: Adam Wrzesiński

12.10.(pt.)godz.18.00 WARSZTATY LITERACKIE dla dorosłych
Prowadzenie: Rafał Gawin

15.10.(pon.)godz.17.00 WARSZTATY AKTORSKIE
Prowadzenie: Michał Rzepka

15.10.(pon.)godz. 17.30 SPOTKANIE KLUBU FANTASTYKI ,,LOGRUS”

16.10.(wt.)godz.18.00 MILONGA
(bilety: 10,- zł) Prowadzenie: Zofia Walczak

17.10.(śr.)godz.17.00 WARSZTATY AKTORSKIE
Prowadzenie: Michał Rzepka

17.10.(śr.)godz.17.00 GALERIA L – spotkanie z Autorami
prac prezentowanych na wystawie Tkanina drukowana
zorganizowanej w ramach ŁÓDŹ YOUNG FASHION 2018
Wydział Tkaniny i Ubioru Akademii Sztuk Pięknych
im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi
Kurator wystawy: dr hab. Małgorzata Dobrzyniecka-Kojder

18.10.(czw.)godz.19.00 KAWIARNIA LITERACKA
Dzieła zebrane Andrzeja Łuczeńczyka – spotkanie z udziałem
córki pisarza, Pauliny Łuczeńczyk, i Wiesława Przybyły
Prowadzenie: Paweł Orzeł

19.10.(czw.)godz.17.00 WARSZTATY TEATRALNE – TECHNIKA DRAMY
Prowadzenie: Adam Wrzesiński

20.10.(sob.)godz.20.00 KONCERT – Hard Times

bilety: 25 zł

22.10.(pon.)godz.17.00 WARSZTATY AKTORSKIE
Prowadzenie: Michał Rzepka

22.10.(pon.)godz. 17.00 WARSZTATY TEATRALNE – TECHNIKA DRAMY
Prowadzenie: Adam Wrzesiński

22.10.(pon.)godz.17.30 SPOTKANIE KLUBU FANTASTYKI ,,LOGRUS”

24.10.(śr.)godz. 19.00 KAWIARNIA LITERACKA
Radosław Romaniuk Jarosław Iwaszkiewicz. Inne życie – biografia
Prowadzenie: Joanna Sikorzanka

25.10.(czw.)godz.19.00 KAWIARNIA LITERACKA
Joanna Radzik Emancypantki. Kobiety, które zbudowały kościół
Spotkanie zorganizowane we współpracy z Tygodnikiem Powszechnym

26.10.(pt.)godz.18.00 WARSZTATY LITERACKIE dla dorosłych
Prowadzenie: Rafał Gawin

26.10.(pt.)godz.18.00 GALRIA L – wernisaż
Anna Dończyk-Gajos Moja Piaf – malarstwo
oraz archiwalia ze zbiorów prywatnych Mieczysława Gajosa

27.10(sob.)godz. 19 TADAM – Impro Teatr

Wstęp: 5 zł

29.10.(pon.)godz.17.00 WARSZTATY TEATRALNE – TECHNIKA DRAMY
Prowadzenie: Adam Wrzesiński

29.10.(pon.)godz.17.00 WARSZTATY AKTORSKIE
Prowadzenie: Michał Rzepka

29.10.(pon.)godz.17.30 SPOTKANIE KLUBU FANTASTYKI ,,LOGRUS”

31.10.(śr.)godz. 17.00 WARSZTATY AKTORSKIE
Prowadzenie: Michał Rzepka