ul. Roosevelta 17 | 90-056 Łódź | tel. 42 636 68 38 | tel./fax 42 636 06 19 | e-mail: kontakt@dom-literatury.pl

Nadchodzące wydarzenia

25.02.2020

godz. 19:00

Gala Nagród Plastry Kultury 2019

25 lutego (wtorek) godz. 19 Gala Nagród Plastry Kultury 2019 Organizowana we współpracy z Fundacją Na […]


27.02.2020

godz. 19:00

Spotkanie z Marcinem Polakiem (z Krakowa)

27 lutego (czwartek) godz. 19 Spotkanie z Marcinem Polakiem (z Krakowa), autorem książki „Stany uprzywilejowane” (OD […]


28.02.2020

godz. 18:00

Piątkowa Milonga

28 lutego, godz. 18 Wstęp: 10 zł


03.03.2020

godz. 16:00

Warsztaty Twórczego Pisania dla osób w wieku 8-13

3 marca (wtorek), godz. 16 Warsztaty Twórczego Pisania dla osób w wieku 8-13 Prowadzenie: Maciej Robert


05.03.2020

godz. 19:00

Spotkanie z Barbarą Sadurską, autorką książki „Mapa”

5 marca (czwartek) godz. 19 Spotkanie z Barbarą Sadurską, autorką książki „Mapa” Prowadzenie: Marta Zdanowska


07.03.2020

godz. 18:00

Spotkanie autorskie z Magdaleną Wolińską-Riedi

7 marca godz. 18 Spotkanie autorskie z Magdaleną Wolińską-Riedi – autorką książki Kobieta w Watykanie prowadzenie […]


17.03.2020

godz. 16:00

Warsztaty Twórczego Pisania dla osób w wieku 8-13

17 marca (wtorek), godz. 16 Warsztaty Twórczego Pisania dla osób w wieku 8-13 Prowadzenie: Maciej Robert


17.03.2020

godz. 19:00

Spotkanie z Piotrem Florczykiem, autorem tomu wierszy pt. „Dwa tysiące słów”

17 marca (wtorek), godz. 19 Spotkanie z Piotrem Florczykiem, autorem tomu wierszy pt. „Dwa tysiące słów” […]


18.03.2020

godz. 19:00

Warsztaty literackie dla dorosłych

13 marca (piątek), godz. 18 Warsztaty literackie dla dorosłych Prowadzenie: Rafał Gawin


19.03.2020

godz. 19:00

100 lecie urodzin Leopolda Tyrmanda

19 marca (czwartek), godz. 19 100 lecie urodzin Leopolda Tyrmanda Dyskusja z udziałem Marcela Woźniaka i […]


20.03.2020

godz. 18:00

Scena dla Ósemki

20 marca (piątek), godz. 18 Scena dla Ósemki


26.03.2020

godz. 19:00

Spotkanie z Witoldem Jabłońskim, autorem książek „Dary Bogów” i „Popiel. Syn popiołów”

26 marca (czwartek), godz. 19 Stowarzyszenie Pisarzy Polskich zaprasza Spotkanie z Witoldem Jabłońskim, autorem książek „Dary […]


27.03.2020

godz. 11:00

Warsztaty teatralne dla dzieci „Teatralne wariactwo”

27 marca (piątek), godz. 11 Międzynarodowy Dzień Teatru Warsztaty teatralne dla młodzieży „Teatralne wariactwo”


27.03.2020

godz. 18:00

Warsztaty literackie dla dorosłych

27 marca (piątek), godz. 18 Warsztaty literackie dla dorosłych Prowadzenie: Rafał Gawin


31.03.2020

godz. 16:00

Warsztaty Twórczego Pisania dla osób w wieku 8-13

31 marca (wtorek), godz. 16 Warsztaty Twórczego Pisania dla osób w wieku 8-13 Prowadzenie: Maciej Robert


Letnia Scena 2017

Po raz dziewiętnasty Dom Literatury w Łodzi zaprasza w wakacje na Letnią Scenę – Przegląd Małych Form Teatralnych. Spektakle prezentowane będą w każdą środę (plus jeden wtorek) lipca i sierpnia. Bilety kosztują: 25 zł w przedsprzedaży, 35 zł w dniu pokazu. Bilety dostępne online: http://domliteratury.bilety.interticket.pl/, a także w Domu Literatury, od poniedziałku do piątku w godz. 10-18.

W tym roku przegląd również ma formułę konkursową, teatry walczą o nagrody w wysokości 10 tys zł. Poza tym zobaczymy realizacje Domu Literatury – monodram Homuś w wykonaniu Adama Mortasa, a także O tych, co się za pewnie poczuli Studia Piosenki Domu Literatury w Łodzi.

XIX Przegląd Małych Form Teatralnych LETNIA SCENA 2017

04.07.(wt.)godz.19.00 Dom Literatury w Łodzi – spektakl towarzyszący
Stach Szulist ,, Homuś” – monodram w wykonaniu Adama Mortasa
Reżyseria: Michał Rzepka
Wizualizacje: Piotr Pasiewicz

05.07.(śr.)godz.19.00   Teatr Rawa  (Katowice)
Daniił Charms ,, Kabaret Ponurego Żartu” , przekład Jerzego Czecha
Adaptacja i reżyseria: Hubert Bronicki

12.07.(śr.)godz.19.00  Fundacja Orbis Tertius – Trzeci Teatr Lecha Raczaka (Poznań)
Lech Raczak i trio Targanescu ,, Podróże prze sny. I powroty.”
Adaptacja, scenariusz, reżyseria, scenografia: Lech Raczak
Muzyka: Arnold Dąbrowski, Katarzyna Klebba, Paweł Paluch

19.07.(śr.)godz.19.00  Klub Komediowy ( Warszawa )
Michał Sufin, Błażej Staryszak
,, Fabularny Przewodnik po Trzecim Trymestrze”
Reżyseria: Aneta Groszyńska Liwień i Michał Sufin
Scenografia: Dorota Rakowiecka
Muzyka: Radek Łukasiewicz ( Pustki )

26.07.(śr.)godz.19.00  Teatr Scena Poczekalnia (Łódź )
Paweł Kamza ,, Listy do Michaliny”
Reżyseria: Paweł Kamza
Scenografia: Sebastian Nowicki
Muzyka: Damian Neogenn Linder

02.08.(śr.)godz.19.00 Teatr Sztuk (Oleśnica )
Ewelina Ciszewska ,, Maria S’’
Adaptacja, scenariusz i reżyseria: Ewelina Ciszewska
Reżyseria światła: Robert Baliński

09.08.(śr.)godz.19.00  Fundacja Pomysłodalnia ( Gdynia )
Piotr Wyszomirski ,, Prawdziwa historia śmiechu”
Reżyseria: Piotr Wyszomirski
Muzyka, aranżacje: Przemysław Pawłowski

16.08.(śr.)godz.19.00    Teatr Nasz ( Michałowice )
Tadeusz Kuta ,, Deja vu, czyli windą do nieba”
Scenariusz, scenografia: Tadeusz Kuta
Reżyseria: Jadwiga i Tadeusz Kutowie oraz Jacek Szreniawa
Muzyka: Jacek Szreniawa

23.08.(śr.)godz.19.00   Teatr KTO (Kraków )
Krzysztof Niedźwiedzki ,, Stroiciel grzebieni”
Adaptacja, scenariusz, reżyseria i scenografia: Krzysztof Niedźwiedzki
Muzyka: Jerzy Zając

30.08.(śr.)godz.19.00   Dom Literatury w Łodzi – spektakl towarzyszący
Wojciech Młynarski ,, O tych, co się za pewnie poczuli”
Spektakl muzyczny w wykonaniu Studia Piosenki Domu Literatury
Scenariusz, reżyseria i akompaniament: Teresa Stokowska- Gajda