ul. Roosevelta 17 | 90-056 Łódź | tel. 42 636 68 38 | tel./fax 42 636 06 19 | e-mail: kontakt@dom-literatury.pl

Nadchodzące wydarzenia

24.09.2020

godz. 19:00

Współczesna Poezja Amerykańska

24.09 g. 19 W ramach cyklu „Współczesna poezja amerykańska” serdecznie zapraszamy na spotkanie z Kacprem Bartczakiem, […]


25.09.2020

godz. 18:00

Warsztaty Literackie

liczba osób ograniczona do 8 prosimy o kontakt mailowy z prowadzącym rafal.k.gawin@gmail.com Warsztat odbywa się w […]


25.09.2020

godz. 19:00

Proza Polska: Umarła Prowincja

25.09 g. 19 udział bezpłatny na zapisy- kontakt@dom-literatury.pl Dom Literatury w Łodzi serdecznie zaprasza w ramach […]


30.09.2020

godz. 19:00

Dyskusyjny Klub Komiksu #1 – Sabrina

Zapraszamy na premierowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Komiksu. Porozmawiamy o „Sabrinie” Nicka Drnaso, pierwszej powieści graficznej nominowanego […]


Konkurs Na Małą Formę Dramatyczną – rozstrzygnięcie

                             VIII Festiwal PULS LITERATURY

                   Ogólnopolski Konkurs na Małą Formę Dramatyczną

 

                                               PROTOKÓŁ

 

 

Na konkurs wpłynęło 178 prac, które oceniało jury pracujące w dwóch etapach.

W etapie pierwszym prace oceniało jury w składzie:

  • Agnieszka Cytacka ( literaturoznawca, teatrolog);
  • Małgorzata Warzecha (redaktor programów teatralnych w Radio ŁÓDŹ);
  • Marcin Bałczewski ( literat );
  • Andrzej Czerny (reżyser teatralny) – przewodniczący jury;
  • dr Michał Lachman ( dramatopisarz, teatrolog, wykładowca UŁ).

 

Do drugiego etapu zakwalifikowano 14 prac, które oceniało jury w składzie:

     –   Andrzej Czerny (reżyser teatralny) – przewodniczący jury;

  • Zdzisław Jaskuła (reżyser teatralny, dyrektor Teatru Nowego w Łodzi);
  • Michał Walczak ( dramatopisarz, reżyser teatralny).

 

Po wnikliwym przeanalizowaniu i omówieniu prac zakwalifikowanych do finału jury postanowiło przyznać następujące nagrody:

 

I nagroda ( 4.000,-zł) – Krzysztof Prus (godło: Jan Gembicki) za sztukę

                                       ,, Wampir ze Stambułu”;

II nagroda (3.000,-zł) – Przemysław Jurek (godło: Morten Harket) za sztukę

                                       ,, Maminsynek”;

Dwie równorzędne trzecie nagrody w wysokości 1.500,- zł każda otrzymują:

  • Marek Chojnacki (godło: PREWAR) za sztukę ,, Gabriel i Eligiusz”;
  • Bartłomiej Siwiec (godło: LENI 40) za sztukę ,, Czarne myśli”.

 

Jury podkreśla różnorodność tematyki nadesłanych sztuk, wysoki poziom zarówno pod względem formy, jak i treści.

 

Organizatorzy konkursu dołożą wszelkich starań by doprowadzić do scenicznej realizacji jednej z nagrodzonych sztuk..