ul. Roosevelta 17 | 90-056 Łódź | tel. 42 636 68 38 | tel./fax 42 636 06 19 | e-mail: kontakt@dom-literatury.pl

Nadchodzące wydarzenia

21.09.2021

godz. 18:00

JESIEŃ Z POEZJĄ

Lucyna Skompska powraca z premierową książką z wierszami po 16 latach! Zbiór „czarne wnętrze czarny dach” […]


23.09.2021

godz. 18:00

JESIEŃ Z POEZJĄ

Zapraszamy na spotkanie z Natalią Malek wokół jej najnowszego tomu poetyckiego „Karapaks”. (Wydawnictwo WBPiCAK w Poznaniu). […]


28.09.2021

godz. 18:00

DYSKUSYJNY KLUB KOMIKSU

Hans Kloss Prowadzenie: Marcin Bałczewski


02.10.2021

godz. 17:00

Weekend seniora z kulturą

Spacer śladami Ślepego Maksa Prowadzi Patryk Robacha „Łódź zwana pożądaniem” (zbiórka – Kościół Najświętszej Marii Panny, […]


02.10.2021

godz. 17:00

Weekend seniora z kulturą

Zapraszamy na spotkanie z Ewą Lipską laureatką Nagrody Literackiej im. Juliana Tuwima (Dom Literatury w Łodzi, […]


02.10.2021

godz. 18:30

Weekend seniora z kulturą

Spotkanie z Kazimierzem Orłosiem (Dom Literatury w Łodzi, ul. F.D. Roosevelta 17) Kazimierz Orłoś – prozaik, […]


03.10.2021

godz. 11:00

Weekend seniora z kulturą

Warsztaty plastyczne (Dom Literatury w Łodzi, ul. F.D. Roosevelta 17) architektura i wnętrza kamienicy, siedzibie Domu […]


Czerwiec w Domu Literatury

poniedziałki i piątki – warsztaty teatralne Adama Wrzesińskiego g.16:30

2 czerwca (środa) g. 18.00
Złoty Środek Poezji – Ola Kołodziejek, Artur Burszta i Karol Maliszewski
Spotkanie z Małgorzatą Lebdą i Agnieszką Wolny-Hamkało

9 czerwca (środa) g. 17.00
Fotofestiwal 2021 – wystawa studentów ASP
Czynna do 27 czerwca

10 czerwca (czwartek) g. 18:00
Marcin Jurzysta, „Spin-off”
Michał Domagalski, „za lasem/”
Prowadzenie: Rafał Gawin
g. 19:30
Koncert zespołu 3. piętro, promujący płytę „Improwokacja”

11 czerwca (piątek) g. 18
„Odchodzę”. Spektakl inspirowany książką „Zakonnice odchodzą po cichu” Marty Abramowicz
Scenariusz i reżyseria: Michał Rzepka
Występują studentki Produkcji Teatralnej UŁ: Daria Dziedzińska, Agata Mazurek, Wiktoria Lauks, Agata Gawrysiak, Karolina Jędrzejczyk, Sandra Kocoń.

12 czerwca (sobota) g. 11:00
Artur Szyk ilustrator, rysownik, karykaturzysta – warsztaty plastyczne

15 czerwca (wtorek), g. 19:00
Dyskusyjny Klub Komiksu #4: Opowieść Podręcznej

17 czerwca (czwartek), g. 18:00
Wolna Białoruś. Spotkanie z Andrejem Chadanowiczem i Swiatłaną Kurs
Prowadzenie: Maciej Robert, Mateusz Sidor

19 czerwca (sobota) g. 11:00
Z życia XIX wiecznej Łodzi – warsztaty dramy

23 czerwca (środa), g. 18:00
Spotkanie z Lilianą Hermetz o książce „Rozrzucone” Wydawnictwo Literackie
Prowadzenie: Marta Zdanowska

25 czerwca (piątek), g. 19:00
Mikołaj Gogol „Nos”
Adaptacja i reżyseria: Michał Rzepka
Scenografia i kostiumy: Paulina Wojnar
Konsultacja choreograficzna: Jacek Owczarek
Występuje: Piotr Cejnóg

26 czerwca (sobota) g. 11:30
Kobieca strona Piotrkowskiej, czyli opowieści o znanych łodziankach
– spacer z Łódzkim Szlakiem Kobiet